Masáže jsou moje milovaná disciplína a já se snažím, aby to v mé práci bylo vidět.

Sportovní masáž

Cílem sportovní masáže je odstranění únavy po sportu. Provádí se ideálně jednou až dvakrát týdně podle dohody s trenérem nebo samotným sportovcem. V ideálním případě by měla být masáž celková, trvající 40-60 minut. Sportovní masáž lze provádět pouze na zdravých osobách.

Stavy, kdy by neměla být sportovní masáž prováděná, jsou mimořádná únava či vyčerpání (masáž lze provést nejdříve následující den po sportovním výkonu), infekční onemocnění (případně podezření na ně), nádorová onemocnění obecně a také poškození kůže zánětem nebo jiným, např. infekčním onemocněním.

Klasická masáž

Klasická masáž přispívá k podpoře mnoha fyziologických pochodů v organismu. Drážděním nervových zakončení je příznivě ovlivňován nervový systém a jeho funkce, mechanickým působením masáž podporuje oběhový systém, urychluje látkovou výměnu a přispívá k pozitivní změně vnitřního prostředí organismu. Obecně klasická masáž urychluje regeneraci, podporuje lymfomotoriku a snižuje svalové napětí.

V ideálním případě by klasická masáž měla být celková, trvající 60–90 minut, lze však využít i masáž částečnou, trvající 40–60 minut. Vhodná je zejména v rekonvalescenci po prodělaném onemocnění, při chronických revmatických potížích, u chorob pohybového aparátu, po úrazech a operacích. Jemnou masáží lze uvolňovat ke spodině lpějící jizvy. Pro klasickou masáž je vhodné doporučení ošetřujícího lékaře a vždy je třeba maséra informovat o vašem aktuálním zdravotním stavu a o prodělaných onemocněních.

Stavy, kdy se klasická masáž neprovádí, jsou mimořádná únava nebo vyčerpání, obecně všechna akutní onemocnění, nádorová onemocnění a také stav, kdy je kůže poškozena zánětem nebo jiným, např. Infekčním onemocněním.

Jemné mobilizační techniky

Jemné mobilizační techniky jsou efektivním pomocníkem při funkčních blokádách pohybového aparátu. Mobilizací lze uvolnit nepříjemné svalové nebo kloubní napětí a tak napomoci obnově narušené pohybové funkce. Mobilizaci obvykle provádím společně s klasickou masáží, tyto techniky se velmi dobře doplňují.

Manuální lymfatická masáž

Cílem manuální lymfatické masáže je podpora lymfomotoriky, tedy podpora proudění lymfy v lymfatické soustavě. Tato masáž se provádí na rozdíl od klasické masáže malým tlakem a frekvence pohybů je pomalá. Zaměřuje se na zlepšení odtoku lymfy z určité oblasti a na zmírnění bolestivého napětí (např. nohou) způsobeného otokem. Masáž se provádí pouze částečná a trvá podle rozsahu ošetřované oblasti 60-90 minut.

Stavy, kdy se lymfatická masáž neprovádí, jsou mimořádná únava nebo vyčerpání, obecně všechna akutní onemocnění, nádorová onemocnění a také stav, kdy je kůže poškozena zánětem nebo jiným, např. Infekčním onemocněním.